• -
  • 103
  • 0 دیدگاه

سنگ تراورتن آبگرم محلات ممتاز

فروش و صادرات سنگ تراورتن آبگرم محلات ممتاز چکی، اقساط فروش سنگ ساختمان / تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526  فروش و صادرات کلیه سنگ های معدنی و ساختمانی همکاری با صادر کنندگان و ف

فروش و صادرات سنگ تراورتن آبگرم محلات ممتاز چکی، اقساط

فروش سنگ ساختمان / تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526 

فروش و صادرات کلیه سنگ های معدنی و ساختمانی

همکاری با صادر کنندگان و فروشندگان سنگ

.

سنگ های تراورتن به دلیل جنس رسوبی، کیفیت بسیار خوب و تنوع رنگی فرآوانی که دارند، بیشترین کاربرد را در نمای بیرونی ساختمان ها دارند. تراورتن محلات نیز با تم رنگ کرم تیره تا روشن، همراه با رگه ها و هاله های طوسی رنگ، جزء محبوب ترین سنگ های بازار محسوب می شوند.

.

این سنگ به دلیل تم رنگی بسیار زیبا و کیفیت بسیار خوب در کنار قیمت مناسب آن، در بین طراحان و سازندگان شهرت بسیاری پیدا کرده است. این سنگ همانطور که از نام آن پیداست، از معادن سنگ شهرستان محلات، مهد سنگ های تراورتن باکیفیت استخراج می شود.

تراورتن آبگرم محلات از نظر ظاهری و قیمتی شباهت بسیار زیادی به سنگ تراورتن تکاب سوپر دارد. کیفیت هر دو سنگ نیز فوق العاده عالی می باشد و جزو سنگ های صادراتی ایران نیز محسوب می گردند.

.

ویژگی های سنگ تراورتن آبگرم

سنگ های تراورتن محلات به ویژه تراورتن آبگرم، از تراکم بسیار خوب و جنسیت استخوانی برخوردار هستند. از این رو مقاومت بسیار خوبی در برابر فشار و ضربه دارند. این سنگ در دسته ی سنگ های باکیفیت نما محسوب می شود. از مهمترین مزیت های این سنگ می توان اشاره کرد به:

.

تراورتن آبگرم از تراکم بالا و بافت متخلخل مناسبی برخوردار است. به دلیل خلل و فرج های موجود در بافت آن، از چسبندگی بسیار خوب و ایده آلی با ملات ماسه سیمان دارد.

ساب پذیری فوق العاده عالی و سطح براق و درخشان سنگ تراورتن محلات، از بهترین مزیت های آن محسوب می شود. این سنگ نور را به خوبی منعکس می کند و گرمی و شکوه خاصی به فضای اطراف خود منتقل می نماید.

.

تنوع بسیار خوب در سورت های سنگ آبگرم و قابل تامین بودن آنها، در کنار قیمت بسیار مناسب از بهترین مزیت های سنگ آبگرم محلات محسوب می شود. این سنگ در زمینه رنگی کرم دارای سورت های سوپر، ممتاز، درجه یک و دو می باشد.

سنگ تراورتن آبگرم محلات قابلیت بسیار خوب ابزار خوری دارد و در هنگام برش و ابزار زنی، به هیچ عنوان دچار شکستگی و ترک خوردگی نمی شود. این سنگ بهترین گزینه برای نما های برجسته کلاسیک و رومی است.

.

 کاربرد سنگ تراورتن کرم محلات

این سنگ در بازار با هر دو نام تراورتن آبگرم و تراورتن محلات شناخته می شود. اغلب این سنگ را به صورت صیقلی و در دو نوع موجدار و بی موج فرآوری می شود. معمولا این سنگ را برای نمای بیرونی ساختمان ها استفاده می کنند. جهت استفاده از این سنگ در نمای ساختمان های مرتفع، حتما از اسکوپ استفاده شود. البته به دلیل بافت متخلخل سنگ های تراورتن، این سنگ ها از وزن سبکی نسبت به سایر سنگ های ساختمانی برخوردار هستند.

با تلفیق ای سنگ با سنگ های مرمریت مشکی همچون سنگ مرمریت لاشتر، می توان فضای بسار دلنشینی را در محیط های داخلی ساختمان ایجاد کرد. 

 .

از کاربرد های کلی این سنگ اشاره می شود به:

  • نمای رومی و کلاسیک ساختمان
  • نما های مدرن و تلفیق این سنگ با آجر های سفید و یا چوب
  • دکوراسیون داخلی واحد های مسکونی و تجاری
  • بدنه دیوار های لابی، پارکینگ و راه پله
  • سنگفرش محوطه های بیرونی و پشت بام
  • ساخت مصنوعات سنگ، صراحی، آبنما و

.

معدن سنگ تراورتن آبگرم محلات

معدن این سنگ در شهر محلات، جاده آبگرم در استان مرکزی واقع گردیده است و با استخراج ماهیانه بیش از 20.000  تن سنگ از چندین سینه کار، یکی از معادن فعال کشور به حساب می آید. از معروف ترین سینه کار های این سنگ می توان به معدن تراورتن آبگرم سالاری اشاره نمود که سنگ های استخراج شده از این معدن از کیفیت خارق العاده ای برخوردار هستند.

 

از دیگر سنگ های تراورتن مشابه می توان به سنگ تراورتن حاجی آباد و سنگ تراورتن بمانی یزد اشاره نمود. برای آشنایی بیشتر، مطالبی که در رابطه با آنها نوشته ایم را بخوانید.

.

قیمت سنگ تراورتن آبگرم سالاری

پارامتر های بسیار زیادی در تعیین قیمت یک سنگ ساختمانی تاثیر گذار هستند. این سنگ در ابعاد مختلف عرض 40 طولی و سایز های فرشی به دو صورت صیقلی و چرمی و در دو نوع بی موج و موجدار فرآوری می شود. پلاک های عرض 40 طولی هر چقدر ارتفاع بلند تری داشته باشند، در دسته ی شمش قرار می گیرند و از قیمت بیشتری برخوردار هستند. سنگ هایی که قد و پای بلندی دارند، هنگام استفاده در نمای بیرونی نیاز به بندکشی کمتری دارند و نمای ساختمان را جذاب جلوه می کنند.

 

سنگ هایی که به صورت بی موج فرآوری می شوند به دلیل محبوبیت بیشتر، قیمت نسبتا بالا تری نسبت به سورت های موجدار دارند. هر چقدر تم رنگی سنگ روشن تر باشد و سطح آن تمیز تر و بدون لکه تر باشد، قیمت سنگ افزایش می یابد.

.

کیفیت ساب و فرآوری سنگ نیز از دیگر پارامتر های موثر در قیمت نهایی سنگ است. سنگ های یک دسته باید همگی ضخامت یکسانی داشته باشند و چهار گوشه ی آنها همگی گونیا باشد. این نشان دهنده ی کیفیت بسیار خوب برش سنگ می باشد. از آنجایی که این معدن این سنگ سینه کار های مختلفی با ویژگی های مختلف دارد، از این رو معدن سنگ نیز تاثیر مهمی در قیمت گذاری سنگ دارد.

.

فاصله کارخانه برش سنگ تا معدن نیز بر قیمت سنگ تاثیر گذار است. کارخانه هایی که فاصله کمتری با معدن دارند، قیمت تمام شده ی آنها ارزان تر می شود. از آنجایی که استان اصفهان قطب تولید و صنعت سنگ در ایران است، از این رو کارخانه ها به خاطر میزان تولید انبوه سنگ و فروش بالا، قیمت محصولاتشان ارزان تر نسبت به سایر شهر ها می باشد. برای تهیه این سنگ زیر قیمت بازار و مستقیم از کارخانه، با ما تماس بگیرید.

.

گروه سنگ برادران شوقی

آدرس کارخانه: بندرعباس شهرک صنعتی شماره یک - خیابان حافظ - مجتمع کارخانه جات سنگ بری نعمت

آدرس کارخانه: بندرعباس -  بلوار خلیج فارس - انبار بزرگ سنگ برادران شوقی

آدرس کارخانه: اصفهان - شهرک صنعتی محمود اباد - خ38 - سنگبری بحق

تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526

تماس جهت سفارش: 02191303997

http://www.stone.ir

http://ibnst.com