• -
  • 87
  • 0 دیدگاه

فروش و صادرات سنگ تراورتن عباس آباد ممتاز چکی و اقساط

فروش و صادرات سنگ تراورتن عباس آباد ممتاز چکی و اقساط فروش سنگ ساختمان / تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526  همکاری با صادر کنندگان و فروشندگان سنگ تهاتر و مشارکت در ساخت . تراو

فروش و صادرات سنگ تراورتن عباس آباد ممتاز چکی و اقساط

فروش سنگ ساختمان / تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526 

همکاری با صادر کنندگان و فروشندگان سنگ

تهاتر و مشارکت در ساخت

.

تراورتن عباس آباد از مشهور ترین سنگ های سفید ساختمانی در ایران و جهان می باشد. این سنگ یکی از متریال های پرمصرف ساختمان می باشد که بیشترین کاربرد را در نمای های بیرونی ساختمان ها دارد. سنگ عباس آباد در رنگ های کرم روشن تا سفید همراه با هاله و رگه و یا سطح یکدست و بدون رگه تقسیم می شود. یکی از سورت های محبوب آن، تراورتن عباس آباد ممتاز می باشد. این سنگ دارای برخی از ویژگی های بسیار خوب می باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم: 

سنگ تراورتن ممتاز عباس آباد دارای تم رنگی سفید همراه با رگه و هاله بسیار کمی می باشد. این سنگ دارای سطحی براق و درخشانی می باشد و از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. 

تراکم و استحکام بسیار خوب سنگ عباس آباد، در کنار وزن سبک آن، سبب گردیده تا در نماهای بیرونی ساختمان ها بیشترین کاربرد را داشته باشد. 

این سنگ به هیچ وجه شوره نمی زند و از آن می توان در نما های مناطق مرطوب نیز استفاده کرد. نظافت آسان این سنگ به دلیل سطح صیقلی و براق آن از ویژگی های این سنگ می باشد. 

به دلیل ترکیبات رسوبی موجود در سنگ های تراورتن و بافت متخلخل آنها، موجب چسبندگی بسیار خوب به ملات دیواره نما می شود. میزان تخلخل این سنگ نیز بسیار مناسب است و گیرایی خوبی با ملات دارد.

.

موارد استفاده از سنگ تراورتن عباس آباد

تراورتن سفید عباس آباد در مجموعه گروه سنگ برادران شوقی ، از کیفیت فرآوری بسیار عالی و ساب فوق العاده ای برخوردار می باشد و استفاده از آن سبب زیبایی دوچندان ساختمان می گردد. این سنگ به دلیل کیفیت بسیار خوبی که دارد، سبب گردیده تا کاربرد های مختلفی در ساختمان داشته باشد. می توان از کاربرد های این سنگ بسیار زیبا به موارد زیر اشاره نمود:

نمای بیرونی ساختمان های لوکس مسکونی و اداری

استفاده در نما های رومی، کلاسیک و مدرن ( تلفیق سنگ با آجرنما و یا چوب)

بدنه دیوار های داخلی ساختمان

کفپوش قسمت های داخلی ساختمان ها و اداره ها

و …

.

نکات بسیار مهم قبل از اجرای سنگ نما 

قبل از اجرای نمای بیرونی ساختمان باید به یکسری نکات دقت شود که همه ی سازندگان و مهندسان از آن اطلاع کامل دارند. در اجرای سنگ نما حتما تمامی سنگ ها باید اسکوپ شوند تا چسبندگی بسیار خوبی با ملات ایجاد کنند. اگرچه این سنگ  چسبندگی بسیار خوبی با ملات دارد، ولی این نکته سبب می شود که سنگ با گذشت زمان و یا در زمان زلزله از ساختمان جدا نشود و سقوط نکند. اسکوپ سنگ هیچ ربطی به نوع سنگ و معدن آن ندارد و باید بر روی تمامی سنگ ها اجرا شود.

.

برای ساخت ملات ماسه سیمان، حتی المقدور از آب شیرین استفاده شود. تراورتن عباس آباد بهترین سنگ ساختمانی است و به هیچ عنوان شوره نمی زند. استفاده از آب شیرین برای جلوگیری از شوره زدن در برخی از سنگ های کیفیت پایین می باشد. استفاده از چسب بتن در ملات نیز سبب چسبندگی بسیار خوب سنگ با ملات و دیوار نما می شود.

.

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

عوامل مختلفی بر قیمت یک سنگ ساختمانی تاثیر می گذارد که این پارامترها در تعیین قیمت این سنگ نیز صدق می‌کنند. ابعاد و ضخامت، سورت سنگ، رنگ سنگ و کیفیت ساب و برش از جمله معیار های تاثیر گذار بر قیمت سنگ می باشند. هرچقدر سورت سنگ دقیق تر باشد و سنگ ها سطحی یکدست تر داشته باشند، سبب می شود تا سنگ از قیمت بالاتری نسبت به سورت های دیگر داشته باشد.

.

سنگ عباس آباد سورت بندی های مختلف و بسیار زیادی دارد و اختلاف قیمت بین ضعیف ترین سورت و بهترین سورت آن ممکن است بسیار زیاد باشد. در اکثر کارخانه ها، برای هر سورت سنگ، یک کد مخصوص معرفی می کنند تا بتوانند سورت بندی دقیق و بسیار خوبی را داشته باشند.

.

هرچقدر سنگ ساب بهتری خورده باشد، سبب براقیت و شفافیت بسیار خوب و زیبای آن می شود که در نتیجه موجب قیمت بیشتر آن می شود. به طور کلی رنگ سنگ هر چقدر روشن تر باشد، سنگ از قیمت بالاتری برخوردار است. اگر قصد دارید تا با سنگ ترامیت سفید مهتاب که یکی از محصولات باکیفیت گروه سنگ برادران شوقی  که مورد استفاده در نمای ساختمان می باشد آشنا شوید، حتما مطلبی که در این زمینه نوشته ایم را مطالعه کنید.

.

ابعاد سنگ از دیگر پارامتر های بسیار موثر در تعیین قیمت سنگ است. هر چقدر ارتفاع سنگ های طولی بیشتر باشد و عرض آن نیز بیشتر باشد، قیمت سنگ به همان نسبت افزایش پیدا می کند. با کیفیت ترین سنگ های تراورتن عباس آباد را می توانید در گروه سنگ برادران شوقی  پیدا کنید 

سنگی که در تصویر زیر مشاهده می کنید از دیگر سورت های عباس آباد است که قیمت مناسب تری دارد.

.

بهترین سنگ سفید نما

سنگ های طبیعی به دسته های مختلفی از قبیل تراورتن، مرمریت، گرانیت، مرمر و … تقسیم می شوند. سنگ های مرمریت بسیار زیادی وجود دارد که دارای تم رنگی سفید می باشند، اما به دلیل آهکی بودن این سنگ از آن نمی توان در نمای بیرونی ساختمان استفاده نمود.

.

گرانیت ها به عنوان مستحکم ترین سنگ طبیعی در دنیا شناخته می شوند. این سنگ ها نیز در رنگ های مختلفی از قبیل سفید همراه با دانه بندی مشکی وجود دارند. اما گرانیت ها وزن مخصوص بسیار بالایی دارند و به همین دلیل از آن ها در نمای بیرونی استفاده نمی شود. البته امروزه سازمان نظام مهندسی به ساختمان هایی که از سنگ گرانیت به عنوان سنگ نما استفاده کرده اند، پایانکار نمی دهد.

.

بهترین سنگی که می توان بدون دغدغه در نما استفاده نمود، سنگ تراورتن می باشد. تراورتن ها از وزن سبک تر نسبت به سنگ های دیگر برخوردار هستند و تخلخل مناسب آنها سبب چسبندگی بهتر با ملات می شود. سفید ترین و با کیفیت ترین سنگ تراورتن نما در بازار، تراورتن عباس آباد می باشد.

.

اما سنگ دیگری با نام ترامیت در بازار وجود دارد که می تواند گزینه ی خوبی برای استفاده در نمای بیرونی باشد. ترامیت ترکیبی از دو سنگ تراورتن و مرمریت است که از آهک بالایی برخوردار می باشد. تم رنگی این سنگ ها معمولا سفید می باشد و می توان از آنها در نمای ساختمان استفاده نمود. این سنگ ها از قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سنگ های تراورتن سفید برخوردار می باشند. ترامیت کردستان یکی از سنگ های با کیفیت می باشد که از تم رنگی سفید و بافت تراورتنی برخوردار است. در تصویر زیر نمای رومی یک ساختمان را می بینید که با سنگ چینی ازنا طراحی و اجرا شده است.

.

معدن سنگ تراورتن عباس آباد

معدن این سنگ در استان مرکزی، شهر نیم ور محلات و در روستای باقر آباد قرار دارد. با استخراج ماهیانه حدود 90 هزار تن سنگ از سینه کار های مختلف این معدن، یکی از معادن فعال و مهم کشور محسوب می گردد. کوه های سنگی این منطقه و به خصوص کوه های آتشکوه و عباس آباد به عنوان اصلی ترین منبع درآمد برای اهالی بومی این شهر است، به طوری که به جرات می توان گفت هشتاد درصد مردم نیم ور در زمینه اکتشاف، استخراج و فرآوری سنگ فعالیت می کنند.

.

از دیگر سنگ های مشابه می توان اشاره نمود به: 

سنگ تراورتن ابیانه، تراورتن دره بخاری، سنگ تراورتن محلات

 .

گروه سنگ برادران شوقی

آدرس کارخانه: بندرعباس شهرک صنعتی شماره یک - خیابان حافظ - مجتمع کارخانه جات سنگ بری نعمت

آدرس کارخانه: بندرعباس -  بلوار خلیج فارس - انبار بزرگ سنگ برادران شوقی

آدرس کارخانه: اصفهان - شهرک صنعتی محمود اباد - خ38 - سنگبری بحق

تماس جهت سفارش: 09114965645 - 09390858526

تماس جهت سفارش: 02191303997

http://www.stone.ir

http://ibnst.com