• -
 • 11
 • 0 دیدگاه

تور مسافرتی ترکیه، شهر مالاتیا، آژانس مسافرتی آسمان سپید | ۰۹۱۹۷۲۴۵۲۶۶

آژانس مسافرتی آسمان سپید
تور مسافرتی ترکیه، شهر مالاتیا، آژانس مسافرتی آسمان سپید | ۰۹۱۹۷۲۴۵۲۶۶

تور مسافرتی ترکیه، شهر مالاتیا، آژانس مسافرتی آسمان سپید

 .

مالاتیا در منطقه آناتولی شرقی ترکیه واقع شده است، مالاتیا جواهری پنهان با چیزهای زیادی برای مسافرانی است که به دنبال تجربه ای منحصر به فرد هستند.

 .

یکی از جاذبه های اصلی مالاتیا، تاریخ غنی و میراث فرهنگی آن است. این شهر از عصر برنز سکونت داشته و شاهد ظهور و سقوط تمدن های بسیاری از جمله هیتی ها، آشوری ها، رومی ها و عثمانی ها بوده است. این امر منجر به ترکیبی متنوع از سبک‌های معماری، از خرابه‌های باستانی گرفته تا مساجد بزرگ و کاخ‌های پرآذین شده است. علاقه مندان به تاریخ یک روز میدانی برای کاوش در شهر و یادگیری در مورد گذشته آن خواهند داشت.

 .

برای کسانی که به فعالیت در فضای باز علاقه مند هستند، مالاتیا خانه مناظر طبیعی خیره کننده است. این شهر توسط کوه‌ها احاطه شده است که آن را به مقصدی ایده‌آل برای پیاده‌روی و پیاده‌گردی تبدیل کرده است. پارک ملی Nemrut Daği که درست خارج از شهر قرار دارد، مکانی محبوب برای پیاده روی است و مناظر خیره کننده ای از مناظر اطراف را ارائه می دهد. سد کاراکایا در نزدیکی هم فرصت هایی برای ورزش های آبی مانند قایق سواری و ماهیگیری فراهم می کند.

 .

عاشقان غذا نیز از سفر به مالاتیا خوشحال خواهند شد. این شهر به خاطر غذاهای لذیذ خود که ترکیبی از عناصر طعم ترکی، کردی و عربی است، شناخته شده است. یکی از غذاهایی که باید امتحان کنید «İğde Köftesi» است، یک کوفته سنتی که با مواد محلی مانند بلغور و ملاس انار درست می شود. بازار شلوغ در مرکز شهر مکان مناسبی برای امتحان کردن این غذاهای خوشمزه و غوطه ور شدن در فرهنگ محلی است.

 .

مالاتیا به خاطر زردآلوهایش نیز معروف است که در زبان ترکی به آن Malatya kayısısı می گویند. آب و هوا و خاک این شهر آن را به مکان مناسبی برای کاشت زردآلو تبدیل کرده است و این میوه هر ساله با جشنواره ای در ماه جولای جشن گرفته می شود. بازدیدکنندگان می توانند از غذاهای مختلف بر پایه زردآلو، از جمله دسرهای سنتی مانند "kayısılı ekmek kadayıfı" (پودینگ نان زردآلو) و "kayısılı şekerpare" (کوکی های زردآلو) لذت ببرند.

 .

برای کسانی که به گردشگری مذهبی علاقه مند هستند، مالاتیا چندین مکان مهم برای مسیحیان و مسلمانان دارد. این شهر محل قرارگیری مسجد جامع معروف Battalgazi است که یکی از قدیمی ترین بناهای اسلامی در ترکیه و نمادی از ایمان ریشه دار این شهر است. این شهر همچنین دارای چندین کلیسای تاریخی مانند کلیسای مور آهو متعلق به قرن پنجم است که به دلیل معماری زیبا و اهمیت مذهبی آن باید از آن بازدید کرد.

 .

نکته آخر اینکه سفر به مالاتیا بدون مراجعه به آژانس مسافرتی آسمان سپید کامل نخواهد بود. این آژانس در تورهای شهر تخصص دارد و می تواند دیدگاه خودی را در مورد بهترین مکان ها برای بازدید ارائه دهد. کارکنان آگاه و دوستانه آنها می توانند به شما کمک کنند تا برنامه سفری شخصی سازی کنید که متناسب با علایق و بودجه شما باشد و سفر شما به مالاتیا را خاطره انگیزتر کند.

 .

در خاتمه، شهر مالاتیا جواهری پنهان در ترکیه است که برای مسافرانی که به دنبال اکتشاف فراتر از مقاصد محبوب توریستی هستند، تجربه ای منحصر به فرد ارائه می دهد. مالاتیا با تاریخ غنی، مناظر طبیعی خیره کننده، غذاهای لذیذ و اهمیت مذهبی، چیزی برای همه دارد. خواه عاشق تاریخ، جستجوگر ماجراجویی، عاشق غذا یا مسافر معنوی باشید، این شهر ارزش افزودن به فهرست سفرهایتان را دارد. پس چرا سفر بعدی خود را به مالاتیا برنامه ریزی نکنید و تمام چیزهایی که این شهر جذاب ارائه می دهد را کشف نکنید؟

 .

دیگر خدمات آژانس مسافرتی آسمان سپید:

 • تور مسافرتی ترکیه، شهر ایسپارتا
 • تور تفریحی ترکیه، شهر عثمانجیک
 • تور مسافرتی ترکیه، شهر شهر اوزونکوپرو پل
 • تور مسافرتی ترکیه، شهر هایرابولو
 • تور تفریحی ترکیه، شهر کارابوک
 • تور مسافرتی ترکیه، شهر ویرانشهر، آژانس مسافرتی آسمان سپید
 • تور تفریحی ترکیه، شهر مرسین
 • تور تفریحی ترکیه، شهر گیوه
 • تور مسافرتی ترکیه، شهر آداپازاری

و صد ها خدمات دیگر در حوره خدمات مسافرتی و مهاجرتی...

.

آژانس مسافرتی آسمان سپید: ۰۹۱۹۷۲۴۵۲۶۶

آدرس: سهروردی شمالی - کوچه حاج حسنی - پلاک 5 - واحد 2